Istorija
Pasaulyje pirmaujančios medienos granulių sertifikavimo sistemos istorija, pirmiausia yra stipriai susijusi su paties produkto istorija. Medienos granulės pasirodė 1970 m., naftos krizės metu, kai atsirado didelis poreikis iškastinio kuro alternatyvai. Iki 1990 m., augant susirūpinimu aplinka, į medienos granules Europoje buvo pradėta žiūrėti, kaip į patikimą alternatyvų energijos šaltinį. Nuo tada gamyba ir suvartojimas toliau stabiliai augo, ir medienos granulės dabar tikrai yra laikomos aukščiausios kokybės atsinaujinančiu kuru.
Su medienos granulių sėkme iškilo nauji svarbūs klausimai. Kaip struktūrizuoti granulių rinką ir užtikrinti sąžiningas prekybos sąlygas? Kaip užtikrinti skaidrumą ir palyginamumo galimybę vartotojui? Ir svarbiausia – kaip pagerinti granulių kokybę pasauliniu lygiu? Atsakimai ėmė kilti, kuriant Europos medienos granulių standartą 2011 m.(EN 14961-2), po kurio, keletu metų vėliau, buvo išleistas tarptautinis standartas (ISO 17225-2).
Šiame konktekste 2011 m. buvo sukurtas ENplus® sertifikatas. Jo kūrėjai buvo Vokietijos granulių institutas (Deutsches Pelletinstitut). ENplus® įvedė kokybės klases ir griežtesnius reikalavimus, nei numatyti Europos ir tarptautiniame standartuose. Europos partnerių paramos dėka ENplus® greitai tapo, gerai žinomu sertifikatu tiek Europoje, tiek už jos ribų. Jo sekmė stipriai prisidėjo, prie labai reikalingo granulių rinkos suderinimo ir standartizavimo.
Su 2021 m. planuojamu 13 milijonų tonų certifikuotų granulių produkcijos kiekiu, ENplus® šiuo metu yra pasaulyje pirmaujanti medienos granulių kokybės sertifikavimo sistema apimanti beveik 1000 įmonių iš daugiau nei 46 šalių.