Certifikace ENplus® je pro peletárny zásadní, potvrdil nový průzkum

ENplus® je certifikační systém, který si cení zpětné vazby a snaží se udržovat pravidelnou komunikaci s různými  stranami. V souladu s naším závazkem lépe porozumět potřebám a očekáváním certifikovaných společností jsme v uplynulých dvou měsících provedli speciální průzkum s cílem získat zpětnou vazbu.

Dotazník vyplnilo celkem 118 certifikovaných společností z 23 zemí. Většina respondentů má sídlo v Evropě, ale shromážděné údaje zahrnují také zpětnou vazbu od výrobců pelet ze zemí, jako jsou Spojené státy, Brazílie nebo Egypt. Zúčastnilo se 78 výrobců pelet a 40 obchodníků.

Výsledky průzkumu mezi peletáři

Po více než deseti letech od zavedení systému ENplus® téměř všichni účastníci poukazují na to, že hlavní předností a klíčovou výhodou je jeho dobrá pověst. Více než 90 % respondentů oceňuje také požadavky a transparentnost systému.

82 % certifikovaných společností je přesvědčeno, že certifikace ENplus® jim pomáhá zlepšit interní řízení kvality. Přibližně 70 % účastníků také uvádí, že jim systém rozhodně pomohl zlepšit kvalitu pelet. Tyto závěry interpretujeme jako jasný důkaz, že systém ENplus® má vliv na rozvoj trhu s peletami.

80 % zúčastněných certifikovaných společností sdílí názor, že certifikace ENplus® je pro jejich podnikání zásadní. Není překvapením, že tři ze čtyř přiznávají, že jim tento systém umožnil přístup na evropský trh s peletami a pomohl najít více obchodních příležitostí v zahraničí.